Осінні роботи в теплиці

4. October 2019 Inna Hananova

Завершення літа і осені - напружений час на дачній території. Старанні городники знімають урожай, засолюють і маринують овочі, готують компоти та варення, щоб взимку ввечері зібравшись усією родиною за столиком згадати про теплі дні.

Після збору врожаю слід почати приготуванням території до зимівлі, особливо виконати деякі справи в теплиці. Потрібно уважно продезінфікувати грунт, зміцнити каркас і позбутися паразитів, щоб в майбутньому році, можливо, було накрити стіл соковитими і смачними овочами.

Прибирання в теплиці

Перш за все треба подбати про покриття теплиці: якщо це плівка, то просто зніміть її до весни, а якщо полікарбонат - треба помити його (докладніше про переваги теплиці з полікарбонату і дізнатися актуальну ціну про них можна за посиланням https://gtconcept.com.ua/prices/greenhouses.html.

Навести чистоту в парнику, значить потрібно почистити грунт від всього непотрібного і очистити доріжки. Звичайно, спочатку може здатися, що грунт відносно чистий, але в реальності там велика кількість зайвого насіння, висохлих корінців, частин пагонів і листя, а також різних паразитів.

Безсумнівно, в цій обстановці весняні наввимашки не можуть по справжньому розвиватися. Великі частини рослинності, що залишилася, слід прибрати руками, а щоб запобігти подальшому розвитку бур'янів потрібно зняти верхню частину грунту, приблизно в 7 см.

Найогиднішою частиною очищення вважається видалення личинок. Досить просто видалити личинок капустянки, потрібно просто ретельно скопати землю. А ось для видалення личинок хруща і дротяників, треба буде добре попрацювати.

Найкраще буде, якщо провіяти грунт, а паразитів прибрати вручну, тому що вони досить живучі, нормально переносять перекопування і зимове промерзання грунту.

Кожні справи з грунтом потрібно виконати до приходу морозів, поки грунт м'який і рихлий. Гарне приготування грунту в осінній сезон полегшить роботи навесні.

Дезінфекція грунту

Від захворювання грунту, можливо звільнитися, якщо провести його дезінфекцію. Є деякі перевірені роками способи лікування грунтових захворювань.

  • Павутинний кліщ не переносить сірку. Щоб від нього позбутися, слід окурити тепличне приміщення при розрахунку 150 г сірки на кв. м. Якщо парник не уражений їм, потрібно виконати профілактику, при цьому застосовують 50 г сірки. Для поліпшення ефективності всі отвори потрібно закрити, стіни і етажерки обприскати водою, а сірчану речовину потрібно розкласти на листах з металу або деках однорідно розставляючи по всій довжині споруди. Для захисту людини слід скористатися протигазом. Протримавши парник три доби в сірчаному диму, його потрібно добре провітрити.
  • Від кили можна позбутися 40% -им карбатіоном, в цьому випадку потрібно розвести 500 г на 10 л води. Таким складом зрошують грунт з лійки при його перекопці.
  • Галова нематода і чорна ніжка будуть гинути від карбофоса. 90 г порошку додають в 10 л води і таким засобом обприскують 1м3 грунту. Потім грунт потрібно скопати так, щоб земля зрошена розчином була внизу.

Всі справи по обробці потрібно виконувати якщо температура не нижче +10 градусів, в іншому випадку ефект від дезінфекції буде мінімальним. Крім цих методів, дачники досить часто застосовують настоянку тютюну, часнику або гірчиці або ж слід внести золу або хвойний екстракт.