Дзюдо в Одесі: перемоги і перспективи розвитку

12. April 2021 Vitalii Orlov

Одеса спортивна завжди славилася своїми досягненнями в легкій атлетиці та стрільбі, волейболі та футболі, шахах і боксі. За останні пару десятків років у список одеських видів спорту увійшла боротьба дзюдо, основи якої юне покоління одеситів приходить осягати в 6 школах і спортивних центрах, розташованих у різних районах міста. Навчаючись цього виду спорту, наші земляки потім показують високі результати на змаганнях різного рівня. Показовим у цьому сенсі такий приклад, пишет iodessit.com.

Олімпійський призер Руслан Машуренко

Одесит Руслан Машуренко, якому нещодавно виповнилося 50 років, в 2000 році став бронзовим призером Олімпіади в Сіднеї.

Турнір в австралійському місті починався важко для нашого атлета. У поєдинку він поступився французу Фредеріку Демонфокону, у якого за три місяці до цього він виграв. Руслану випала можливість боротися в 4 втішних зустрічах, які він виграв у борців з Пуерто-Ріко, Аргентини, Іспанії та Канади. У підсумку він став володарем бронзової медалі - першої Олімпійської нагороди в історії дзюдо незалежної України і однією з трьох, якими володіють сьогоднішні дзюдоїсти нашої країни.

Цікаво відзначити, що Руслан Машуренко займався самбо і став срібним і бронзовим призером чемпіонату світу з цього виду спорту.

фото

В даний час, коли особисті поєдинки далеко позаду, Руслан Машуренко веде громадську роботу, будучи віце-президентом Федерації дзюдо України та Почесним президентом Федерації дзюдо Одеської області. У 2017 році його помітило керівництво Азербайджану, запросивши спортсмена тренувати збірну цієї країни по дзюдо Азербайджану з дзюдо.

Під керівництвом Р. Машуренком збірна закавказької країна домагається успіхів на різного рівня змаганнях. Взяти хоча б один приклад. У 2019 збірна Азербайджану брала участь в Європейських іграх, організованих в Мінську, а дзюдоїсти виграли 9 золотих медалей, поступившись за цим показником лише боксерам з десятьма нагородами найвищого ґатунку.

Одеські дзюдоїсти - одні з кращих в країні

Повернемося все ж в Одесу, куди днями повернулася збірна області з дзюдо, завоювала три медалі на чемпіонаті України для учасників не старше 18 років. Вдруге поспіль чемпіоном країни у ваговій категорії до 66 кілограмів став одесит Саїд-Магомед Халідом, який переміг сімох суперників, а в фіналі здолавши Тимура Наугольного з Харкова. Варто відзначити, що в цій категорії була однією з найчисельніших - 88 учасників з усіх куточків України.

Бронзові медалі для збірної Одеської області завоювали Дарина Дякун (до 52 кг) і Олег Прийма (до 50 кг). Відзначимо, що в лютому минулого року Дарина стала чемпіонкою України в категорії до 44 кг.

Про те, що в Одесі інтерес до дзюдо зростає, каже і що проводиться в місті всеукраїнський турнір, на якому велика кількість призів завойовують наші атлети.

В контексті успіхів дзюдоїстів Одеси ми можемо сподіватися на те, що коли-небудь на Олімпійських іграх у буде виконаний Гімн України на честь якого-небудь спортсмена з прекрасного міста біля Чорного моря.