Як спортсмени Одеської області готуються до Олімпійських ігор

11. May 2021 Vitalii Orlov

Попри впевнені заяви організаторів змагань про те, що Олімпійські ігри, перенесені на цей рік через пандемію, мають відбуватися на стадіонах, стрільбищах і полях Японії, все ж залишаються під питанням. Цей факт не лякає, проте, атлетів Одеської області. Далі на iodessit.

Наш регіон з його спортивною славою і традиціями завжди виховував олімпійців, багато з яких ставали чемпіонами та призерами найпрестижніших змагань планети. Спортсмени Одещини і сьогодні готуються представляти наш регіон і всю країну на всесвітньому спортивному форумі.

Борець Василь Михайлов

1

Декілька днів тому в українську Бессарабію надійшла радісна звістка. Спортсмен Василь Михайлов, який виступає у вільній боротьбі, в категорії до 74 кілограмів, завоював путівку на Олімпійські ігри в Токіо. Удача посміхнулася спортсменові в Софії, де наш атлет брав участь у світовому кваліфікаційному турнірі. У півфіналі змагань він поборов ізраїльтянина Мітчелла Фінесілвера, а в поєдинку за «золото» поступився Магомедхабібу Кадімагомедову з Білорусі. Проте, зайняте друге місце забезпечило Василю путівку на Ігри в Токіо. Він став п'ятим представником Одеської області на Олімпіаді в Токіо і першим спортсменом чоловічої статі.

Стрілець Ірина Маловічко

1

Володаркою першої путівки на Олімпіаду в Токіо стала Ірина Маловічко, яка виступає в стендовій стрільбі. Справа була в італійському місті Лонато. У кваліфікації, де виступали в парі Ірина та Микола Мільчев, спортсмени показали четвертий результат, набравши загалом 142 очки: Мільчев - 72, Маловичко - 70, як і команди Великобританії та Німеччини. Після цього наші стрілки боролися за бронзові медалі, але поступилися чехам, зайнявши в цьому виді програми п'яте місце.

У тому чемпіонаті Ірина стала володаркою персональної путівки в Токіо, а Миколі Мільчеву не вистачило двох очок, щоб потрапити в фінал і поборотися за олімпійську ліцензію.

Токійська олімпіада: бути чи не бути ...

До стартів токійській олімпіади готуються також каратистка Анжеліка Терлюга, байдарочниця Анастасія Тодорова, представниця важкої атлетики Анастасія Лисенко.

Змагання в Японії повинні відбутися з 23 липня по 8 серпня. Але світову громадськість турбують питання безпеки, пов'язані з пандемією, від якої світ поки ще звільнився. Так, проти проведення змагань самі жителі країни-організатора, які створили на онлайн-платформі Change.org електронну петицію «Скасуйте Олімпійські ігри в Токіо, щоб захистити наші життя». За кілька днів вона понад 219 тисяч підписів за 300 необхідних для розгляду президентом міжнародного Олімпійського комітету.

На закінчення варто нагадати, що за 125-річну історію олімпійських ігор сучасності ці всесвітні змагання скасовувалися повністю в 1916, 1940 і 1944 роках через дві світові війни. Ще двічі, в 1980 і 1984 роках, ці змагання постраждали від напруження геополітичного протистояння між СРСР і США, до яких приєдналися союзники кожної з держав.