Історія епідемій чуми в Одесі: як місцеві жителі побороли хворобу

Гастрономія Одеси: що їдять і до яких закладів ходять одесити

Одесити завжди неймовірно вражали своєю винахідливістю. Тому не дивно,...

Топ затишних ресторанів та кав’ярень Одеси

Одеса є неймовірно гостинним та доброзичливим містом. Вона здатна...

Share

Попри впевнені заяви організаторів змагань про те, що Олімпійські ігри, перенесені на цей рік через пандемію, мають відбуватися на стадіонах, стрільбищах і полях Японії, все ж залишаються під питанням. Цей факт не лякає, проте, атлетів Одеської області. Далі на iodessit.

Наш регіон з його спортивною славою і традиціями завжди виховував олімпійців, багато з яких ставали чемпіонами та призерами найпрестижніших змагань планети. Спортсмени Одещини і сьогодні готуються представляти наш регіон і всю країну на всесвітньому спортивному форумі.

Борець Василь Михайлов

1

Декілька днів тому в українську Бессарабію надійшла радісна звістка. Спортсмен Василь Михайлов, який виступає у вільній боротьбі, в категорії до 74 кілограмів, завоював путівку на Олімпійські ігри в Токіо. Удача посміхнулася спортсменові в Софії, де наш атлет брав участь у світовому кваліфікаційному турнірі. У півфіналі змагань він поборов ізраїльтянина Мітчелла Фінесілвера, а в поєдинку за «золото» поступився Магомедхабібу Кадімагомедову з Білорусі. Проте, зайняте друге місце забезпечило Василю путівку на Ігри в Токіо. Він став п’ятим представником Одеської області на Олімпіаді в Токіо і першим спортсменом чоловічої статі.

Стрілець Ірина Маловічко

1

Володаркою першої путівки на Олімпіаду в Токіо стала Ірина Маловічко, яка виступає в стендовій стрільбі. Справа була в італійському місті Лонато. У кваліфікації, де виступали в парі Ірина та Микола Мільчев, спортсмени показали четвертий результат, набравши загалом 142 очки: Мільчев – 72, Маловичко – 70, як і команди Великобританії та Німеччини. Після цього наші стрілки боролися за бронзові медалі, але поступилися чехам, зайнявши в цьому виді програми п’яте місце.

У тому чемпіонаті Ірина стала володаркою персональної путівки в Токіо, а Миколі Мільчеву не вистачило двох очок, щоб потрапити в фінал і поборотися за олімпійську ліцензію.

Токійська олімпіада: бути чи не бути …

До стартів токійській олімпіади готуються також каратистка Анжеліка Терлюга, байдарочниця Анастасія Тодорова, представниця важкої атлетики Анастасія Лисенко.

Змагання в Японії повинні відбутися з 23 липня по 8 серпня. Але світову громадськість турбують питання безпеки, пов’язані з пандемією, від якої світ поки ще звільнився. Так, проти проведення змагань самі жителі країни-організатора, які створили на онлайн-платформі Change.org електронну петицію «Скасуйте Олімпійські ігри в Токіо, щоб захистити наші життя». За кілька днів вона понад 219 тисяч підписів за 300 необхідних для розгляду президентом міжнародного Олімпійського комітету.

На закінчення варто нагадати, що за 125-річну історію олімпійських ігор сучасності ці всесвітні змагання скасовувалися повністю в 1916, 1940 і 1944 роках через дві світові війни. Ще двічі, в 1980 і 1984 роках, ці змагання постраждали від напруження геополітичного протистояння між СРСР і США, до яких приєдналися союзники кожної з держав.