Великий теніс: які корти є і де пограти в Одесі?

Гордість Одеси: про спортсменів, яким вдалося прославити наше місто

Одеса, як відомо, - це столиця гумору, проте спортивне...

Харизматичні та талановиті: найкращі одеські співаки

Одеса споконвіку вважалася неймовірно талановитим містом, жителі якого є...

Share

У дні, коли держава веде боротьбу за свою свободу, важлива та цінна кожна перемога. Кожен досягає її по-своєму. Хтось навчає дітей, тренує юних спортсменів, сподіваючись побачити високі результати вихованців. Хтось, як українські спортсмени, кує перемогу на тенісних кортах, на татамі чи у басейні.

Прикладом цього є досягнення Аніти Серьогіної, учасниці Олімпійських ігор у Токіо влітку минулого року, призеру багатьох турнірів. Далі на iodessit.com.

Три яскраві турніри

За останні кілька місяців спортсменка із Чорноморська показала серію високих результатів на змаганнях.

Рік для нашої каратистки розпочався досить вдало. На престижному турнірі Paris Open, вона змогла піднятися на “бронзову” сходинку п’єдесталу пошани. Крім того, наша збірна посіла друге командне місце, поступившись лише господарям турніру, французам. У високому результаті є, безумовно, заслуга Аніти.

У лютому спортсменка Одещини досягла нового успіху. Цього разу їй підкорився другий ступінь п’єдесталу. З таким результатом вона завершила змагання у Фуджейрі (ОАЕ), де пройшов перший етап прем’єр-ліги WKF сезону поточного року. У ваговій категорії до 61 кг вона поступилася італійці Алессандрі Манджакапрі. Спортсменка з Апеннінського півострову перемогла з рахунком 2-0.

Розігрівшись на зимових змаганнях, Аніта “зірвала джек-пот” на 2 етапі Прем’єр-ліги Karate 1 WKF. Змагання, що зібрали майже 300 спортсменів із 53 країн, пройшли у португальському місті Матузиньюш у квітні.

32-річна уродженка Чорноморська послідовно здобула перемоги над спортсменками зі Швейцарії, Марокко, Канади. У завзятому поєдинку півфіналу вона здолала бронзову призерку чемпіонату світу попереднього року Олександру Гранде з Перу. У фінальному поєдинку, який також відрізнявся драматизмом, А. Серьогіна впоралася з Ассель Канай із Казахстану: 3-2. Зазначимо, що у згаданому вище турнірі першого етапу Прем’єр-ліги казахська каратистка також відстала від українки на один щабель, посівши 3-тє місце.

Найкращий рейтинг у вазі до 61 кілограма

Стабільний виступ із високими результатами дозволив Аніті Серьогіній піднятися на найвищий щабель світового рейтингу у своїй ваговій категорії.

На сьогодні у послужному списку Аніти 21 нагорода, у тому числі “срібло” та “бронза” світових чемпіонатів, а також по одній медалі кожного гатунку на першостях Старого Світу.

Зазначимо, що до ТОП-10 рейтингу найкращих каратистів у своїх вагових категоріях увійшли шість українських спортсменів, але лише А. Серьогіна та її товаришка по команді Анжеліка Терлюга у своїх списках під першими номерами.

Віддаючи шану другій спортсменці з одеського регіону, слід зазначити, що вона також демонструє приклад стабільності. Анжеліку визнали найкращою каратисткою світу за підсумками 2021 року, незважаючи на те, що вона не змогла стати першою на Олімпійських іграх у Токіо. Там вона досить легко поступилася болгарці Івет Горанової. Варто уточнити, що після олімпійської перемоги болгарська спортсменка далека від своєї найкращої форми.